Menu

Idealne konto bankowe dla seniorów

Październik 3, 2017 - BIZNES
Idealne konto bankowe dla seniorów

To właśnie seniorzy wykazują najmniejsze zaufanie do samych instytucji bankowych. Oszczędności trzymają w domowej skarbonce, zakupy realizują poprzez transakcje gotówkowe. Nie interesują się innowacyjnymi technologiami, to oni najmniej korzystają z dobrodziejstw internetu. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach konto bankowe jest dzisiaj niezbędne. Warto poznać takie, które nie będzie sprawiać problemu najstarszym Polakom, ale wpłyną na komfort użytkowania.

 

Wirtualna rzeczywistość

Dzisiaj na konto bankowe wpływają środki ze świadczeń, takich jak renty czy emerytury. Rachunek w banku pozwoli również sprawnie realizować opłaty – bez wychodzenia z domu, bez stania w długich kolejkach można uiścić zapłatę za czynsz, ratę kredytu czy media. Szczególnie seniorom powinno przecież na tym zależeć.

 

Czego oczekują seniorzy?

Osobom starszym zależy przede wszystkim na pełnym bezpieczeństwie zgromadzonych środków. Właśnie dlatego najczęściej wybierają banki o ugruntowanej już pozycji, cieszące się dobrą renomą. Priorytetem jest również łatwa obsługa rachunku – konto indywidualne musi być na tyle intuicyjne i przejrzyste, by tylko znajomość podstaw poruszania się w sieci, dawała możliwość swobodnej obsługi.

 

Seniorzy są w Polsce grupą społeczną o najniższych dochodach. Mowa tu o tych, którzy już zakończyli karierę zawodową i pobierają jedynie świadczenia emerytalne bądź rentowe. Dla nich liczą się więc koszty. Okazuje się, że konto indywidualne musi być również darmowe.

 

Co oferują banki?

Banki nie zarabiają dzisiaj na otwieraniu rachunków bankowych. Prowadzenie kont nie jest dla nich również źródłem zysku. Oferują je raczej jako wabik dla klientów, którzy w przyszłości wykażą się lojalnością i nabędą w tym samym banku inne produkty. Konto indywidualne jest więc najczęściej darmowe.

 

Instytucje bankowe oferują seniorom wysoce wykwalifikowany personel, który czeka na nich w oddziałach oraz przejrzystą i łatwą w obsłudze platformę internetową. Do tego miesięczne wyciągi w formie papierowej, które do klienta dochodzą pocztą.

 

Na co zwracać szczególną uwagę?

Co ciekawe, coraz więcej banków proponuje swoim potencjalnym klientom specjalne oferty, które dedykowane są właśnie seniorom. Instytucje zaczęły doceniać tę grupę społeczną i nie stawiają już tylko na młodych. Przecież to ci najstarsi posiadają oszczędności, które mogą lokować na rachunkach. To oni również są o wiele mniej roszczeniowi niż młode pokolenia.

 

Senior, który chce założyć konto indywidualne, musi zwrócić uwagę na kilka aspektów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *