Menu

Wyglądaj stylowo – kup nową kurtkę na zimę

Grudzień 4, 2017 - URODA
Wyglądaj stylowo – kup nową kurtkę na zimę

Przygotowując się do okresu zimowego, często myślimy o zakupie kurtki. Z zakupem odpowiedniej kurtki nie ma problemu, trzeba to tylko przemyśleć jaką wybrać. Należy pamiętać, by kurtka na zimę była dobrej jakości, by dała nam ciepło podczas dużych mrozów i służyła nam przez wiele sezonów. Jeśli chodzi o kurtki zimowe damskie, to ich dostępność na rynku może nas wręcz przyprawić o zawrót głowy. Nabyć można kurtki w różnych kolorach, fasonach oraz kurtki o różnych długościach. Kurtki podobnie jak i inna odzież powinny być dobrane odpowiednio do typu i proporcji sylwetki.

 

Kobiety niskiego wzrostu powinny wybierać kurtki zimowe, których długość kończy się najwyżej w połowie uda. Natomiast kobiety z większym biustem nie powinny nosić dwurzędowych modeli. A kurtki pikowane paniom o większych rozmiarach dodadzą jeszcze zbędnych kilogramów.

 

Dlatego też kurtki zimowe powinny być starannie wykonane, estetyczne, a przede wszystkim dające dużo ciepła i chroniące nas przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr mróz, śnieg i deszcz. Na zimowy spacer, codzienną bieganinę, oficjalną kolację, kurtki i płaszcze wpasują się w każdą stylizację. Zima jest dość wymagającą porą roku. Zdarza się że na dworze jest mróz trzaskający albo pada deszcz lub deszcz ze śniegiem i dobra kurtka sobie z tym wszystkim powinna poradzić.

 

Na co zwracamy uwagę przy wyborze kurtki na zimę?

Ważna jest grubość wypełnienia kurtki. Najbardziej popularnym a zarazem najtańszym wypełnieniem jest poliester. Lepszym rodzajem wypełnienia ale i droższym jest puch i pierze. Jednak może ono być problemem dla osób z alergią. Takie wypełnienie jednak dobrze grzeje a skóra normalnie oddycha.

 

Drugą ważną cechą , którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie kurtki zimowej jest rodzaj tkaniny wierzchniej. Poliester ma swoje zalety, nie przepuszcza wilgoci, dobrze trzyma ciepło, lecz skóra w takiej kurtce nie może normalnie oddychać i dlatego często się pocimy. Warto wybierać kurtki z kapturem, najlepiej odpinany. W chłodne dni otuli nam głowę, a w dni cieplejsze możemy go odpiąć.

 

Jeśli chodzi o fasony to również mamy ich szeroką gamę. Jednym z najbardziej popularnych w tym sezonie jest bombka. Z pewnością ma ona dużo fanów jak i wrogów.  Jest idealną kurtką dla kobiet chcących ukryć swój brzuszek lub zbyt obszerne biodra, gdyż fason szczupły u góry znacznie poszerza się ku dołowi.

 

Jeśli chcemy by kurtka służyła nam przez kilka sezonów, wybierajmy fasony klasyczne które zawsze są modne. To samo również dotyczy kolorystyki. Warto również nabyć kurtkę u sprawdzonego sprzedawcy.

 

Na rynku dostępne są również i kurtki nietypowe, czyli dla kobiet w ciąży. W tym stanie również każda kobieta chce i powinna wyglądać pięknie i mieć dużą swobodę ruchów. Więc z nabyciem takiej kurtki również nie będzie większego problemu.

 

Tak więc kurtki zimowe damskie czekają na ciebie w każdym sklepie.

Wyglądaj stylowo nawet podczas mroźnej zimy i nie daj się pogodzie. Ruszamy więc na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *