Menu

Czy krople do oczu faktycznie pomagają?

Październik 6, 2017 - ZDROWIE
Czy krople do oczu faktycznie pomagają?

W przypadku dolegliwości związanych ze wzrokiem najchętniej sięgamy po krople. Trzeba je zakraplać zwykle do worka spojówkowego, aby już po chwili poczuć ulgę. Odpowiednio nawilżają, rozjaśniają, łagodzą podrażnienia i stany zapalne. Warto zawsze mieć je pod ręką.

Preparaty do oczu można kupić w aptece – m.in. nawilżające krople do oczu bez recepty. Wcześniej warto poprosić okulistę o radę – specjalista dobierze najlepszy na konkretne dolegliwości. Ważne, aby odpowiednio je aplikować i stosować regularnie, a na pewno pomogą i przyniosą ulgę zmęczonym oczom.

Ważne jest odpowiednie dawkowanie

Aby jednak krople pełniły swoje zadanie, należy je odpowiednio aplikować. Warto pamiętać, że worek spojówkowy ma niewielką pojemność – zmieści maksymalnie do 30 mikrolitrów płynu. Trudno sobie wyobrazić, ile to będzie – otóż jedna kropla leku to około 40-70 mikrolitrów! Miara jest różna, gdyż poszczególni producenci dołączają inny zakraplacz. Znaczna część preparatu wycieknie, przepłynie do nosa lub przewodu pokarmowego. Należy tego unikać i aplikować krople uważnie.

Złoty środek na zmęczone oczy

Jeśli narzekamy na zmęczone oczy – m.in. od długotrwałej pracy przy komputerze – powinniśmy regularnie stosować ten rodzaj preparatu. Jest bezpieczny dla oczu i zdrowia, a wspaniale nawilża, likwidując suchość, swędzenie czy zmęczenie oczu. W każdej aptece kupimy nawilżające krople do oczu bez recepty – nie charakteryzują się silnym działaniem, dlatego nie musimy się martwić o to, że nabawimy się dodatkowych schorzeń czy szkód.

Krople – zbawienie przy soczewkach

Co prawda soczewki to znakomity wynalazek i większość osób chętnie wymienia na nie okulary, mogą podrażniać oczy. Podczas noszenia soczewek kontaktowych wskazane jest stosowanie m.in. „sztucznych łez” czyli nawilżających kropli do oczu. Bez recepty dostępne w każdej aptece.

Podobny wpływ na oczy ma także suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach, zanieczyszczenia, rozmaite pyłki oraz kurz czy praca przy biurku i przed monitorem. Jeśli zaś połączymy te czynniki, na pewno cierpimy na dyskomfort oczu.

Ważna jest regularność

Efekty stosowania kropli można zauważyć, czy raczej poczuć, zaraz po ich zastosowaniu. Natychmiast zapobiegają suchości oczu i usuwają zanieczyszczenia z ich powierzchni. Aby jednak odczuć długotrwały efekt, należy stosować krople regularnie – nie czekać, aż odczujemy suchość oczu. Na rynku farmaceutycznym jest w tej chwili bardzo wiele preparatów nawilżających do oczu.

Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie preparat – wybór jest niezwykle szeroki. Warto też zapytać o krople do oczu bez recepty. Okulista chętnie pomoże dobrać odpowiednie i pokaże właściwą technikę zakraplania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *